Quiz - Literatura świata.

Proszę podać z której powieści jest to cytat:

„Było to w czasach mego głodowania i włóczęgi po Christianii, owym mieście, które każdego musi naznaczyć swym piętnem…”

„A więc zacznijmy od tego, że Marley już nie żył. Okoliczność ta nie nasuwa żadnych wątpliwości. Akt zgonu podpisali: pastor, urzędnik parafii, przedsiębiorca pogrzebowy i główny żałobnik, czyli Scrooge.”

„Jest prawdą powszechnie znaną, że samotnemu a bogatemu mężczyźnie brak do szczęścia tylko żony.”

“Kiedy pan Bilbo Baggins z Bag End oznajmił, że wkrótce zamierza dla uczczenia sto jedenastej rocznicy swoich urodzin wydać wspaniałe przyjęcie, w całym Hobbitonie poszły w ruch języki I zapanowało wielkie poruszenie.”

„Była to miłość od pierwszego wejrzenia. Kiedy Yossarian po raz pierwszy ujrzał kapelana, natychmiast zapałał do niego szalonym uczuciem.”

„Scarlett O’Hara nie była piękna, ale mężczyźni, zadurzeni w niej tak jak dwaj młodzi Tarletonowie, rzadko zdawali sobie z tego sprawę.”

 

“Z tego, co wiem, koszmar, który nie miał się zakończyć przez dwadzieścia osiem lat (jeżeli się w ogóle skończył), zaczął się od małej łódki, zrobionej z gazety i puszczonej w rynsztoku.”

„Piąta, zimowy ranek w Syrii. Przy peronie dworca w Allepo stoi pociąg szumnie określany w przewodnikach kolejowych jako Taurus Express.”

„Wiele lat później, stojąc naprzeciwko plutonu egzekucyjnego, pułkownik Aureliano Buendia miał przypomnieć sobie to dalekie popołudnie, kiedy ojciec zabrał go ze sobą do obozu Cyganów, żeby mu pokazać lód.”

„Kiedy zachodziło właśnie gorące, wiosenne słońce, na Patriarszych Prudach zjawiło się dwu obywateli.”

„24 lutego roku 1815 strażnik morski z Notre Dame de la Garde zasygnalizował przybycie trójmasztowca „Faraon”, powracającego ze Smyrny przez Triest i Neapol.”

„Kobieta skręciła ku Ravikowi. Biegła szybko, ale chwiała się przy tym w jakiś dziwny sposób."

„Było to w środku lata. Pewien zwyczajny sobie młody człowiek, jechał z Hamburga, swego rodzinnego miasta, do uzdrowiska Davos w kantonie Graubunden.”

„Wszystkie szczęśliwe rodziny są do siebie podobne, każda nieszczęśliwa rodzina jest nieszczęśliwa na swój sposób.”

„Słuchajcie, co wam teraz powiem. Kiedy zaczynałem w hotelu „Praga”, złapał mnie szef za lewe ucho, wytargał za nie i mówi: Jesteś tu za pikolaka i pamiętaj, niczego nie widziałeś, niczego nie słyszałeś. Powtórz.”